Татьяна Cоломатина “Акушер-Ха!” Mосква: Яуза-пресс, 2009.

Grāmatu paņēmu lasīt, jo krievu forumos bija par to labas atsauksmes .Tatjana Solomatina (1971) ir ārste, ginekoloģe, kura desmit gadus nostrādājusi lielas slimnīcas ginekoloģijas nodaļā. Par šo laiku arī ir šī grāmata – smieklīgi stāstiņi par ginekoloģiskiem un dzemdību notikumiem lielā slimnīcā. Valoda ir netulkojama, daudz visādu izteicienu, jocīgu citātu, žargona. Kad viņu, jaunu internu nozīmē strādāt uz ginekoloģijas nodaļu, bet viņa šaubās par izvēli, kolēģis viņai saka: “Ты будешь отличным акушером-гинекологом, помяни моё слово. Характер у тебя кровавый, человек ты хороший, хоть и сука редкостная.” Smieklīgs teksts, lai arī pieņemu, ka cilvēkiem, kas pārāk nopietni uztver ārsta profesiju un īpaši ginekoloģiju, viņas melnais humors un vaļīgā runa varētu būt nepieņemama. Tomēr visam cauri jūtas viņas nopietnā attieksme pret savu profesiju (kā nekā zinātņu kandidāte), un viņa paspēj pastāstīt arī daudzas nopietnas lietas, jo – “нигде и никога люди не раскрываются так, как перед лицом рождения и смерти.”

“Акушер-Ха!” ir krājums, kurā apvienoti divi stāstiņu cikli, ludziņa un stāsts (viss, protams, par ārstu tēmu).Vietumis var smieties līdz asarām, vietumis nopietni aizdomāties.

3 iemesli, kāpēc lasīt:

1) uzlabo garastāvokli, lielisks humors (ne smalkām dvēselēm);

2) krāšņa krievu valoda, viegli lasīt;

3) noformulēts ārsta viedoklis par daudzām svarīgām lietām: grūtniecēm stāties uzskaitē, dzemdēt slimnīcā, par sievietes tiesībām izvēlēties dzemdēt vai nē, par siltu drēbju valkāšanu ziemā, par ģimenes dzemdībām utt. Interesanti.

Ir iznācis turpinājums “Акушер-Ха! Вторая (и последняя)”