Sāra Bon Bronika. Vienkāršā pārpilnība: labsajūtas un prieka dienasgrāmata / no angļu val. tulk. Dina Kārkliņa.  – Rīga: Kontinents, 1999. (Sarah Ban Breathnach. Simple Abundance: A Daybook of Comfort and Joy (1995)).

Jaunā gada pirmais ieraksts uzliek zināmus pienākumus – gribas pateikt kaut ko vērtīgu, kādus iedvesmojošos ceļavārdus gada garumā. Es gribētu pateikt paldies kādai grāmatai, kura man palīdz nu jau krietni ilgu laiku.  Sāras Bon Bronikas sarakstītā “Vienkāršā pārpilnība” man ir palīdzējusi pelēkos dzīves brīžos un tajā es esmu radusi iedvesmu, jūtoties nomākta. Lai arī uzskatu sevi par izglītotu, tomēr nekad nesauktu par intelektuāli – pārāk man patīk dažādi mazi dzīves prieciņi un Kants nekad nebūs mans mīļākais rakstnieks; vairāk balstos uz sajūtām un emocijām un dzīvē lēmumus pieņemu, klausot sirdsbalsij nevis racionālajam saprātam (un nekad to nenožēloju). Bronikā es esmu atradusi dvēseles radinieci, jo viņas dienasgrāmatā 365 ierakstu garumā tiek meklēts ceļš uz personisko labsajūtu, iekšējā miera un laimes izjūtu. Kā dzīvot to patieso dzīvi, kurai esam radītas, nepakļaujoties steigai, nevērībai, nožēlai, dusmām, sirdsēstiem? Kā novērtēt un izbaudīt esošo dzīves mirkli? Katrs datums sākas ar citētu kāda rakstnieka izteikumu, kam seko eseja par attiecīgo tēmu – arī par citātiem esmu viņai pateicīga, jo tā es esmu iepazinusi agrāk nezināmus rakstniekus; viņa ļoti bieži tekstā arī piemin dažādas grāmatas un tajās izlasīto, kas man ir licis papildināt savu lasāmo grāmatu sarakstu. Grāmata ir sievišķīga, šaubos, vai tā uzrunātu vīriešus, bet Bronikas sievišķība ir spēks, nevis salkans un vaimanājošs vājums.

Jaunā gada pašā sākumā es gribētu citēt Broniku:  “Tava gudrā un mīlošā sirds ir tavs kompass ilgu platuma un garuma noteikšanai. Katru dienu ielūkojies tajā. Tici, ka tas nenovirzīsies no kursa. Mīlestība tevi nepievils.

Tici. Tici sev. Tici Tam, kurš tic tev. Tai, kura tic, it viss ir iespējams.

Vadies pēc zvaigznēm. Meklē debesīs pati savu zvaigzni. Seko tai. Nepalaid garām dvēseles atzīmes. Tās ir tev visapkārt. Dvēseles atmoda ir pateicība. Dvēseles būtība ir vienkāršība. Dvēseles aizraušanās ir skaistums. Dvēseles mērķis ir prieks.”

 

 

 

Novēlu mums visiem Jaunajā gadā meklēt un atrast, izbaudot meklējumus! Lai mēs nenolaižam rokas grūtā brīdi, bet atrodam iekšēju spēku turpināt iesākto un iet jaunus ceļus! Mīlēt un rūpēties vispirms pašiem par sevi, tad arī būs spēks rūpēties par apkārtējiem!

 

 

 

 

P.S. “Ir brīži, kad Dzīve pārsteidz cilvēku un var notikt jebkas, pat tas, uz ko viņš cerējis.” /Elena Glāzgova/

P.P.S. Sirsnīgi iesaku arī otru Bronikas grāmatu “Ikdienas romantika”(2005)