Keileba māsa Merlina - spoks (Sarah Paulson)

Reiz kādā Dienvidkarolīnas pilsētiņa Trinitī dzīvoja šerifs Lukass Baks. Labi dzīvoja, viss viņam gāja no rokas, pilsētā valdīja kārtība un viss notika pēc viņa prāta. Hm, ar nelielu sātanisku spēku palīdzību… vai arī Lukass Baks pats bija… ziniet, tas, ko parasti vārdā nesauc. Ar šerifu Baku visu var sarunāt, jā, viņš jums palīdzēs, bet atcerieties, ka paliekat viņam parādā. I don’t actually give; I deal. Are you ready to make a deal? Viņa izmestajos tīklos ir sapinušies lielākā daļa Trinitī iedzīvotāju, bet nevar viņam pārmest ļaunprātību – cilvēki paši sev nobruģē ceļu uz elli, šerifs tikai sagādā bruģakmeņus.

Lukasam ir sava komanda – gļēvulīgais, bet izpildīgais šerifa palīgs Bens un mīļākā, jaunāko klašu skolotāja Selēna. Īpaša interese Lukasam ir par Keilebu Templu, desmitgadīgu puiku, kuram viņš ir bioloģiskais tēvs. Keilebs ir bārenis – māte izdarīja pašnāvību uzreiz pēc viņa dzimšanas, bet tēvs tiek nogalināts policijas iecirknī, pēc apsūdzības par Keileba māsas nogalināšanu. Māsā nāk ciemos pie Keileba spoka veidolā.Vēl seriālā ir Keileba māsīca Geila, kuras vecāki ir sadeguši ugunsgrēkā, un slimnīcas dakteris Mets, kurš piedzēries autoavārijā ir nogalinājis savu sievu un meitu. Miroņu parāde, tā sacīt. Bet neviens jau nesolīja saulainu pastaigu vasaras vidū.

Šerifs Lukass Baks (Gary Cole) un Keilebs (Lucas Black)

Dažas no dzīves mācībām, gūstamām no seriāla:

Being dead does not mean being gone.
Don’t mess with the law. Even if you win, you lose.
Conscience is just a fear of getting caught.
No conscience is better than some conscience.
A good loser is still a loser.
Never accept a favor, the price will be too high.
If you witness a crime, find a way to profit from it.
Strange things happen at bridges.
Bad things happen to bad people.
Terrible things happen to good people.
If you are really terrible, you must be the Sheriff.

Lai arī seriāla virsuzdevums ir šausmas un mistika, tomēr galvenie varoņi nekad nepazaudē  humora izjūtu, kas ļauj rāmāk uztvert miroņa rociņu kapu zālē vai arī, tieši otrādi, neļauj ieslīgt sentimentā, parādoties mīļotajiem spoku formātā. Šerifa Baka ciniskie jociņi un dzīves prātulas patīkami atsvaidzina viņa ļauno tēlu, un īstenībā jau viņš nemaz tik ļauns nav. Tīri simpātisks vietēja meroga dēmons.

Ja kāds grib skatīties seriālu, ir jāpievērš uzmanība sēriju secībai. TV sabiedrība CBS pret seriālu ir diezgan dīvaini izturējusies – divas sērijas vispār netika parādītas, bet vēl divas – vēlāk kā bonuss, lai arī bez tām pāris notikumi ir neskaidri. Iespējams, ka tās tika atzītas par pārāk šausmīgām ģimenes kino vakaram (tā arī tas varētu būt). Oriģinālā sēriju secība šeit.

TV mistikai un šausmām ir ļoti viegli aiziet pa taku, kas pilna ar banalitātēm un samākslotību (kas diezgan ātri izdevās  Ghost Whisperer). American Gothic, lai arī nu jau nedaudz vecmodīgs, tomēr priecē ar neviennozīmīgiem un ticamiem tēliem, labiem aktieriem un intriģējošu sižetu. Uzskatu, ka man ir palaimējies, netīšām uzejot šo stāstu par nebeidzamo cīņu starp ļauno un labo.

Tuk. Tuk. “Someone’s at the door.”