Kad vasaras nogalē jau biju pārpildījusi savu vampīru kino skatīšanās plānu, meklēju sev kādu jauku izklaidi: varbūt mistisku, bet ne šausmīgu, ar pietiekami spraigu darbību un zināmu intrigu, tomēr bez pārāk lielas nopietnības. Meklējumos apstājos pie ASV seriāla Medium, kuram bija gana laba reitingi un simpātiski aktieri. Esmu jau rakstījusi, ka visos žanros, kur viens no elementiem ir pārdabiskums, fantāzija, ir diezgan viegli iebraukt auzās. Faktiski tas pēc pāris sezonām arī izdevās seriālam Ghost Whisperer, laikus nespēja apstāties arī Charmed un vēl daži citi, cerīgi uzsāktie. Šī iemesla dēļ Medium mani darīja bažīgu, kas, par laimi, bija nepamatoti: septiņas sezonas, 129 sērijas iztika bez lieliem krīzes brīžiem.

Liela daļa seriāla darbības notiek gultā. Bet tikai nepadomājiet neko tādu! Seriāla galvenā varone ir Elisona Dubuā (Allison Dubois, atveido Patrīcija Ārkete), kurai ir medija spējas, t.i. viņa spēj kontaktēties ar mirušiem, redz pagātnes un nākotnes notikumus, un tas viss parasti notiek gultā, sapņos. Lielākā daļa sēriju sākas ar to, ka skatītājiem tiek parādīts kāds sapņa fragments, pietiekami zīmīgs vai briesmīgs, no kura Elisona uztrūkstas. Parasti viņa ķer pēc zīmuļa un papīra, pieraksta sapni un zvana savam kolēģim vai priekšniekam, jo viņas darba vieta ir Fēniksas prokuratūra.

Seriālu, kuros cilvēks ar ekstrasensa spējām palīdz policijai noķert ļaunos, ir pietiekoši, sižets nav oriģināls. Tādēļ nepieciešams kāds knifs, lai noturētu skatītāju uzmanību. Manā gadījumā tā bija Elisonas ģimene, viņai ir trīs meitas un vīrs – aviācijas inženieris. Ārketei ar Džeiku Vēberu (vīrs) ir ļoti izdevusies saspēle, kurā lieliski iekļāvās arī trīs meitenes. Interesanti, ka vecākās meitas tēlotāja (Sofija Vasiļevska) ir krievu zinātnieku emigrantu bērns, savukārt vidējās meitas tēlotāja (Marija Larka) ir adoptēta meitene no Sibīrijas. Līdztekus katrā sērijā izmeklētajam noziegumam vienmēr tiek risināts arī kāds ģimenes notikums, parasti tie viens otru līdzsvaro. Arī visām trijām meitenēm ir medija spējas, kas tiek dažādi apspēlēts. Nabaga tētis tam visam pa vidu dažreiz ir nedaudz apjucis. Nu ko gan jūs teiktu par sievu, kura katru nakti pietrūkstas gultā sēdus un visādi izpildās? Vai arī bērnu, kurš spēj skatīties multenes TV kanālā, par kuru nav samaksāts? Džo Dubuā tomēr ir ģimenes stiprā klints, kurš atbalsta savas četras meitenes, kā vien spēj.

Seriāla skatīšanās vidū atklāju, ka Elisona Dubuā ir reāla personība, kuras dzīve ir pārnesta uz ekrānu. Viņa tiešām ir ekstrasense, kurai ir trīs meitas un vīrs – aviācijas inženieris, piedevām vēl viņa ir gana populāra savā nozarē. Es gan skatos visādus ekstrasensu šovus, tomēr vairāk pret to izturos kā izklaidi. Varu tikai teikt, ka man simpātiskāka likās seriāla Elisona, kura daudz vairāk šaubās par savām spējām.

Rezumējot – seriāls bija laba vakara izklaide, kad var pavērot, mierīgā garā čubinot savas lietas, kā tad atkal klājas Elisonai un viņas ģimenei. Man pat tagad nedaudz pietrūkst to stāstu, tik ļoti paspēju pierast. Savukārt seriāla beigas ir satriecošas, ar kaut ko atgādina Six Feet Under pēdējo sēriju. Vispirms iedur kā ar nazi, paurbina, tad dod cerību, ka tas bija pa jokam, un tad – duram vēlreiz! Skatītāji joprojām pārraksta finālu.