Sophie Blackall. Reading browsing

Pienācis tas jaukais brīdis, kad pavēstīt par saviem nākotnes plāniem lasīšanas jomā. Atskatoties pagājušā gada izlasītajā, varu secināt, ka nav gājis slikti, lai arī visu iecerēto izlasījusi es neesmu. Kopā izlasīto un emuārā aprakstīto grāmatu man sanāk apaļš 80. Visskatītākās grāmatas manā blogā bija “Ūdens ziloņiem” un “Nāve Venēcijā”. Pēdējās popularitāti es tā īsti nesaprotu.

No mana lielā izaicinājuma par 12 brīnišķiem latvju nelaiķiem man palikuši neizlasīti četri (par Ezeru vēl sekos), tos es taisos apgūt vēl šogad, savukārt no millions.com listes esmu izlasījusi piecas no divpadsmit (vēl viena puslasīta); no sešām latviešu grāmatām gan esmu izlasījusi visas (par sesto vēl uzrakstīšu). Mani secinājumi: plānojot domāt vajag ne tikai par grāmatu skaitu, bet arī par to apjomu – ir tomēr nozīme 200 vai 600 lappusēm (tādēļ zinu, ka biezo grāmatu par Čaku es netraucēti lasīšu šovasar).

Tas nu būtu par vecām lietām, bet nu par jauniem plāniem (tas ir tik satraucoši, jūties gandrīz kā attaisot dāvanu 🙂 ).

1) Mēneša meitene. Lai apmierinātu savu tieksmi pēc skaistām bildītēm, katru jaunu mēnesi uzsāks meitenes bilde. Dažam tas varbūt sagādās vilšanos, jo meitene būs apģērbta, bet citam patiks – jo visas meitenes lasīs grāmatu;

2) Izaicinājums “What’s in a Name 5. Jau ilgāku laiku es cīnos ar sevi, lai vairāk lasītu angliski, jo ir tik daudz mani interesējošu grāmatu, kuras nav tulkotas latviski, un ir stulbi tās meklēt un lasīt krieviski, ja principā es tās esmu spējīga izlasīt oriģinālvalodā. Tādēļ es atradu nedaudz jancīgu izaicinājumu, kuru tā autore Beth Fish rīko jau piekto gadu, un nolēmu, ka man tā būtu laba iespēja. Izaicinājuma būtība: 2012.gada laikā izlasīt sešas grāmatas sekojošā kategorijās:

1. A book with a topographical feature (land formation) in the title;

2. A book with something you’d see in the sky in the title;

3. A book with a creepy crawly in the title;

4. A book with a type of house in the title;

5. A book with something you’d carry in your pocket, purse, or backpack in the title;

6. A book with a something you’d find on a calendar in the title.

Esmu nolēmusi izvēlēties grāmatas, kurām nevajadzētu būt īpaši sarežģītām, lai neatsistu vēlmi turpināt iesākot;

3) Latviešu autori (vismaz seši). Neteikšu, ka esmu līdz galam apmierināta ar 2011.gada izlasīto šajā kategorijā – izvēle bija nejauša un es neizlasīju to, kas bija domāts. Tādēļ šogad uzreiz izvēlēšos konkrētus autorus un tos arī lasīšu.

Vēl pāris ieceres, kuras man ļoti gribētos īstenot:

1) Antiutopijas / utopijas. Ceru, ka jūs visi ziniet, kas būs 2012. gada 21.decembrī? Pareizi, pasaules gals. Tādēļ jāgatavojas tam laicīgi un jau kādu brīdi es vācu visādus antiutopiju sarakstiņus. Neesmu vēl galīgi izlēmusi par konkrētām grāmatām, un , visticamāk, šo pasākumu uzsākšu pēc Latvju nelaiķu pabeigšanas;

2) Foodies Read. Arī tāds izaicinājums pastāv – lasīt daiļliteratūru, kurā dažādos veidos attēlota ēšana un ēst gatavošana. Un man jau atkal ir savākti visādi sarakstiņi un pat pāris grāmatas gaida savu kārtu;

3) Kauna stabs. Gan jau, ka es neesmu vienīgā, kurai ir nelasītas tādas grāmatas, par kurām ir neērti, ka tās nav lasītas. Runa ir par pasaules (un arī latviešu) klasiku, kaut kas no must read saraksta. Sarakstu es netaisīšu, tomēr šo ierakstu izmantošu kā atgādinājumu sev par labajiem nodomiem.

Bez tam man arī ļoti gribas atgriezties pie dažādas populārzinātniskas literatūras lasīšanas, pārsvarā par vēsturi un psiholoģiju, kuru pagājušogad nobīdīju malā, lai lasītu par latvju rakstniekiem.

Tas laikam tā kā būtu viss, kā sacīt, mani plāni – mana bagātība 🙂 Vēl tikai pašai sev jāatgādina par ieradumu mūždien izdomāt visādus jaunus miniprojektus un pārlieku ar tiem aizrauties un šogad tomēr censties noturēties rāmjos. Lai man veicas! Burti – saturieties, es nāku!