Kādā nesenā ierakstā komentāros iznāca parunāt par lasīšanas plāniem — lieliem, diženiem, piecgades utt. Lai arī blogošanas sākumā emuārā saliku visādas grāmatlistes, pēc kurām orientēties lasīšanā, tomēr nekad neesmu domājusi, ka man tās visas A/Z būtu jāizlasa. Bet var jau būt, ka tāds liels plāns ir vajadzīgs…

Šis projekts ir briedis ilgāku laiku, iedvesmojoties no angļu blogera Stuck in a Book, kurš sev 2012. gadā izvirzīja mērķi izlasīt pa vienai grāmatai no katra gada 20. gadsimtā. Viņa piemēram sekoja citi blogeri, un diezgan daudzi iesaistījās projektā A Century of Books. Izdomāju, ka manā gadījumā lasīšana varētu tikt veltīta latviešu rakstniekiem, no kuriem joprojām neesmu lasījusi tik daudz, cik gribētos. (Un diezgan daudzas grāmatas man gribas pārlasīt un pastāstīt par tām.) Tātad — 20. gadsimts latviešu literatūrā, katrs gads pa grāmatai.

Couarraze_2 - Copy

Es neesmu tik čakla lasītāja, lai kaut ko tādu paveiktu viena gada laikā, tas drīzāk ir plāns tuvākai piecgadei vai pat desmitgadei (optimistiskā variantā tas varētu tikt paveikts uz Latvijas simtgadi). Negrasos arī izsvītrot kādu interesantu grāmatu no lasīšanas saraksta tikai tāpēc, ka no attiecīgā gada jau būšu paspējusi kaut ko izlasīt. Kādas desmit latviešu rakstnieku grāmatas es esmu jau emuārā aprakstījusi, tās savu vietu sarakstā ir ieņēmušas (atlikušas vēl 90 🙂 ).

Gads, uz ko tiek attiecināta grāmata, ir grāmatas pirmizdevuma iznākšanas gads (ne periodikā, bet tieši grāmatā). Saraksts turpmāk būs atrodams augšējā joslā zem grāmatlistēm, bet projekta logo ar lasīšanas progresu — lapas labajā joslā.

Ja kāds izdomā pievienoties, laipni lūgts ņemt logo un veidot savu patriotisko lasīšanas projektu.

Daudz laimes Latvijas dzimšanas dienā!